Żyletki do Golenia Ranking Najlepszych Produktów – Dowiedz się Jakie Wybrać i Dlaczego [2024]

Jeśli masz już maszynkę do golenia na żyletki, ale jeszcze nie zdecydowałeś, co do niej włożyć, to masz szczęście.

Przed Tobą ranking najlepszych żyletek – dowiedz się, które wybrać i dlaczego.

Kliknij poniższy link, aby przejść do interesującej Cię części:

Feather Hi-Stainless

Dla kogo:

Jeśli szukasz najostrzejszych żyletek do Swojej maszynki, to właśnie je znalazłeś. Kwintesencja japońskiego rzemiosła w robieniu samurajskich mieczy przeniosła się na żyletki.

Ten sam proces, który jest wykorzystywany do wytwarzania chirurgicznych ostrzy, jest również wykorzystywany do produkcji tych żyletek. 

Każda z żyletek pokryta jest warstwą platyny o grubości do ułamka milimetra, co zapewnia dokładne golenie, jak i znaczną wytrzymałość.

To, co jest ich największą zaletą, jest również jedną z ich największych wad. 

Żyletki te nie są dla każdego. Nawet doświadczeni użytkownicy mogą przypadkowo zranić się podczas golenia z powodu wyjątkowo ostrej krawędzi.

Dlatego, jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę, to wybieraj na własne ryzyko.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/07/2024

Dla kogo:

Jeśli szukasz żyletki, która wystarczy Ci na dłużej niż 3 golenia i dodatkowo charakteryzuje się świetną ceną, to przed Tobą Astra Platinum Superior.

Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś uzyskać do 8 goleń z każdej żyletki, chociaż wiele zależy od grubości Twojego zarostu.

Żyletki produkowane są w Rosji. Pewnie Sobie myślisz, że to jakiś bubel ze wschodu. Nie martw się firma, która produkuje w Rosji te żyletki, to nikt inny, jak Gillette.

Jeśli chodzi o wydajność, to są one zdecydowanie gładsze niż ich wspomniane powyżej żyletki Feather

Wytwarzane są ze stali nierdzewnej pokrytej platynową powłoką.

W pudełku znajdziesz pojedyncze żyletki owinięte woskowanym papierkiem, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed przypadkowymi nacięciami i przecięciami podczas przechowywania.

Ogólnie rzecz biorąc, są to świetne żyletki w bardzo przystępnej cenie, które cieszą się dużą popularnością pośród użytkowników maszynek na żyletki.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/07/2024

Wilkinson Żyletki

Dla kogo:

Jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę z goleniem przy użyciu żyletek, to Wilkinson powinien zwrócić Twoją uwagę.

Bardzo dobrze znany i szanowany producent Wilkinson gwarantuje ich jakość, produkując je w Niemczech. 

Żyletka wytwarzana jest w procesie trójstopniowego powlekania ze stali nierdzewnej

Jej krawędzie pokryte są warstwą chromu [pomaga w walce z korozją], ceramiki [zwiększa trwałość] i wreszcie powłoką z teflonu, aby zmniejszyć podrażnienia. Ta unikatowa kombinacja sprawia, że ich żywotność jest znacznie dłuższa niż zwykłych żyletek ze stali nierdzewnej – powinieneś uzyskać około 5 goleń na jednej żyletce.

Są na tyle gładkie, że można je uznać za najlepsze żyletki dla początkujących.

Nie martw się, nadal będziesz w stanie się dokładnie ogolić, a jednocześnie będziesz odczuwać mniejsze tarcie w porównaniu do innych żyletek.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/07/2024

Derby Extra

Dla kogo:

Jeśli szukasz żyletek produkowanych pod rygorystyczną kontrolą jakości na każdym etapie produkcji, to żyletki Derby pasują, jak ulał.

Ich niska cena sprawia, że stanowią atrakcyjną ofertę dla mężczyzn, którzy dopiero odkrywają świat golenia na mokro przy użyciu żyletek.

Produkowane w Szwecji są utwardzane w procesie, w którym dodaje się do nich warstwę wolframową, platynę i chrom.

Rezultatem jest ostrze o doskonałej sile i trwałości, które minimalizuje możliwość wystąpienia uczulenia na metal do absolutengo minimum.

Między dwoma ostrzami znajduje się cienka linia, która pozwala na ich przedzielenie na pół – w sam raz dla maszynek z pojedynczą krawędzią.

Warto wspomnieć również o dobrej trawałości. Wystarczą Ci nawet na 6 goleń, oczywiście dużo zależy od grubości Twojego zarostu.

No i na sam koniec wypada wspomnieć o bardzo przyzwoitej cenie.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/07/2024

Polsilver Super Iridium

Dla kogo:

Jeśli uwielbiasz kupować nasze rodzime produkty, aby wspomóc polskich przedsiębiorców, to w kategorii żyletek do golenia nic lepszego niż Polsilver Iridium nie znajdziesz.

Podwójne ostrza pokryte są powłoką z platyny i chromu, dzięki czemu zapewniają komfortowe golenie. 

Podsumowując, przyzwoity średniak.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/07/2024

Poradnik zakupowy - jakie żyletki do golenia

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się, co do golenia żyletkami, to mam nadzieję, że poniższy poradnik Ci w tym pomoże.

Dlaczego żyletki są lepszą opcją niż maszynki jednorazowe lub systemowe?

Na upartego można by wymienić kilka czynników, ale dwa najważniejsze z nich to  koszty i dokładność golenia. 

Jeśli chodzi o dokładność, to pewnie można się tu trochę spierać, ponieważ maszynka systemowa z nowymi ostrzami również jest w stanie bez problemu ogolić na zero.

Ale w przypadku kosztów, cóż tu jest już bezkonkurencyjnie.

Możesz kupić 50 żyletek, które wystarczą Ci na kilka, a pewnie nawet kilkanaście miesięcy za kwotę zaledwie kilkudziesięciu złotych.

Pędzel do golenia i maszynka na żyletki

Dla przykładu jedna żyletka [oczywiście zależy to w dużej mierze od producenta] powinna Ci wystarczyć na 3-4 golenia, czyli w uproszczeniu na tydzień golenia. Jeśli kupisz paczkę 10 żyletek za 10 złotych, to dostajesz trzy miesiące golenia po ciut powyżej 3 zł za miesiąc.

To naprawdę ciężko przebić.

W tym samym przedziale czasowym pewnie wydałbyś z kilka razy tyle na drogie wymienne ostrza albo na kolejne maszynki jednorazowe.

Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Oto kilka głównych czynników, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie żyletki:

Twój poziom doświadczenia

  • początkujący – jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę z goleniem na mokro, to lepiej będzie, jak zdecydujesz się na ostrze, które są łagodniejsze, na dobry początek żyletki Wilkinson w zupełności wystarczą
  • doświadczony – jeśli golenie na mokro przy użyciu żyletek nie jest Ci obce, to możesz wybrać bardziej agresywną opcję, za dobry przykład mogą posłużyć żyletki Feather Hi-Stainless

Cena

Koszt pojedynczej żyletki wahać się  od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych w zależności od marki, miejsca zakupu i ilości żyletek w zestawie.

Kupując je w większym opakowaniu, to wyjdzie jeszcze taniej. 

Jeśli chcesz, to możesz bardzo łatwo policzyć przybliżone koszty.

Średnio jedna żyletka starczy Ci na 3-4 golenia. Jeśli golisz się 4 razy w tygodniu, to potrzebujesz 4 żyletek na miesiąc. Wejdź na stronę i policz Sobie szacunkowe koszty zakupu.

Żyletka o podwójnej krawędzi

Wytrzymałość

Najlepsze żyletki powinny z powodzeniem wystarczyć na trzy golenia. Weź pod uwagę, że w przypadku bardzo grubego i gęstego zarostu, żyletki stępią się znacznie szybciej.

Więc jeśli znajdziesz takie, które zagwarantują Ci golenie na więcej niż 3 dni, to trzymaj się ich.

Ostrość

Każdy z nas ma inne potrzeby w zależności od naszej skóry. Jeśli masz twarde włosy i normalną skórę, to lepszym wyborem dla Ciebie będą ostrzejsze żyletki. 

Jeśli masz wrażliwą skórę lub miękkie zarost, to te same żyletki, co używane do grubego zarostu mogą być zbyt agresywne. Wybierz żyletki, które będą bardziej delikatne dla Twojej skóry.

Jak często należy wymieniać żyletki?

Średnio jedna żyletka powinna wystarczyć Ci na od 3 do 4 goleń.

Podczas pierwszego testowania nowego opakowania żyletek niektórzy zwolennicy golenia na mokro mogą testować nowe ostrze do każdego golenia przez tydzień, aby zbadać, w jaki sposób oddziałuje ono ze skórą. Ta praktyka, choć nieco kosztowna, daje możliwość zmierzenia agresywności ostrza.

Jak wydłużyć żywotność żyletki?

Po goleniu wyjmij żyletkę i wysusz ją z wilgoci. 

Następnie nałóż na nią cienką warstwę oliwki. Może być to zwykła oliwka dla dzieci. Zapobiega to powstawaniu rdzy i sprawia, że żyletka będzie ostrzejsza.

Facebook
Twitter
Pinterest