Maszynka Rotacyjna Philips Series 7000 – Recenzja i Opinie [2024]

Według producenta miała to być golarka elektryczna ze średniej półki, której celem było wypełnienie luki pomiędzy Series 9000 i 6000.

Cóż na szczęście im się nie udało, ponieważ znacznie bliżej jej do wyższej klasy niż niższej.

S7970/26 to jedna z najlepszych golarek rotacyjnych, jaką znajdziesz w tej cenie i to pomimo kilku zgrzytów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zapraszam Cię do zapoznania się z recenzją i opiniami na temat modelu Philips Series 7000 S7970/26.

Czym jest Philips Series 7000?

Philips Series 7000 to golarka rotacyjna nazywana również golarką głowicową.

Dlaczego rotacyjna?

Wynika to z jej charakterystycznej budowy. Zbudowana jest z pojedynczych ruchomych głowic [w tym modelu jest ich 3] za którymi zlokalizowane są obracające się noże. Ich głównym zadaniem jest przycinanie Twoich włosów.

golarka głowicowa Pihlips Series 7000

Każda z głowic ma możliwość poruszania się samodzielnie, dzięki czemu niezależnie od ostrości rysów Twojej twarzy maszynka da sobie radę.

Dzięki takiej budowie golarki rotacyjne nadają się do każdego rodzaju zarostu i kształtu twarzy. 

OK, już wiesz, czym jest golarka rotacyjna.

Jeśli nie masz czasu, aby zagłębić się w recenzję, a chcesz wiedzieć, czy golarka jest warta rozważenia oto jej najważniejsze funkcje:

 • zapewnia ostrożne i komfortowe golenie, które chroni twoją skórę
 • zaprojektowana specjalnie z myślą o skórze wrażliwej
 • 5-kierunkowe głowica Flex
 • czujnik BeardAdapt – automatycznie dostosowuje moc golarki
 • golenie na mokro i sucho
 • wyświetlacz LED z powiadomieniami
 • aplikacja mobilna GroomTribe
 • ergonomiczna konstrukcja
 • baza czyszczącą SmartClean

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 12/07/2024

Golarka Philips S7970/26 - konstrukcja i funkcje

Zanim przejdę do charakterystyki głównych funkcji, zobaczmy najpierw, co znajdziesz w pudełku po zakupie golarki.

Co znajdziesz w pudełku?

Po otwarciu pudełka powinieneś ujrzeć następujące elementy:

 • golarkę rotacyjną Philips Series 7000 S7970/26
 • stację czyszczącą SmartClean
 • precyzyjny trymer SmartClick
 • etui podróżne
 • szczoteczkę do czyszczenia
 • ładowarkę
 • instrukcję
Philips Series 7000 zawartość zestawu
Golarka głowicowa S7970 pudełko

Ostrza GentlePrecisionPRO

Nie da się ukryć, że Philips jest naprawdę dobry, jeśli nie najlepszy w produkcji świetnych ostrzy i to zarówno w golarkach, jak i trymerach. Również i tym razem nie zawodzi, ostrza są pierwszej klasy.

Pierścienie i ostrza golarki Philips Series 7000

Na powyższym zdjęciu możesz zobaczyć element golący złożony z 3 głowic. Każda z nich składa się z dwóch części: tarczy z ostrzami i osłony.

Podczas przesuwania golarki po powierzchni skóry, włosy przebiją się przez szczeliny i zostają odcięte przez obracające się za nimi ostrza.

Ostrza zapewniają dokładne golenie i to nawet wrażliwej skóry. Krawędzie są tak zaprojektowane, aby bez problemu przycinać włosy, minimalizować wszelkiego rodzaju ciągnięcie i szarpanie i to nawet w przypadku 3-dniowego zarostu.

Średni czas, po jakim należy wymienić ostrza, to dwa lata.

Pierścienie SkinGlide

Patrząc na powyższe zdjęcia, pewnie zauważyłeś niebieskawe pierścieni, które otaczają głowice golące.

element golący

Są to pierścienie ochronne, które przypominają w budowie i dotyku szkło. Cechują się one niesamowitą gładkością. Dzięki czemu golarka wręcz ślizga się po Twojej skórze – świetnie sprawdza się w przypadku wrażliwej skóry, co jak na golarkę głowicową jest stosunkowo rzadko spotykane.

5-kierunkowe głowice Flex

Głowice golarki mają możliwość wyginania się aż w 5 kierunkach. Dzięki temu płynnie dopasowują się do kształtu każdej twarzy i szyi.

Dodatkowo nie musisz aż tak mocno przyciskać na ostrych krawędziach, jak linia żuchwy, co redukuje potencjalne podrażnienia.

Czujnik BeardAdapt

Według producenta automatycznie wykrywa on gęstość brody i dostosowuje moc golarki. Dzięki temu urządzenie jest w stanie zgolić nawet gruby zarost. 

Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie tego potwierdzić. Sam nie czułem żadnej różnicy przy goleniu jednodniowego, czy dwudniowego zarostu. Cóż może działa to tak subtelnie, że nie zauważyłem. 

Ale wydaje mi się, że jest to typowy marketingowy bełkot.

golarka rotacyjna Philips Series 7000

Uszczelnienie Aquatec

Golarka jest w 100 % wodoodporna. Dzięki temu oprócz standardowego golenia na sucho [bez użycia wody i kremu do golenia] masz możliwość golić się na mokro. Używając wszelkiej maści kremów, żeli, pianek do golenia. 

Oczywiście możesz śmiało wchodzić z golarką pod prysznic

Wodoodporność znacząco ułatwia również czyszczenie golarki. Wystarczy, że opłuczesz ją pod bieżącą wodą z dodatkiem kilku kropli mydła.

Trymer SmartClick

Jeśli lekko pociągniesz do góry element golący, będziesz w stanie całkowicie go odłączyć od korpusu. Nie musisz bawić się guzikami, wystarczy pociągnąć i po sprawie – Philips nadał temu nazwę SmartClick.

Jeśli martwisz się tym, że głowica może wypaść podczas golenia, to uwierz mi na słowo, nie masz się czego obawiać. Jest to zaskakująco dobrze zaprojektowany mechanizm.

Po usunięciu głowicy golącej masz możliwość zamontowania trymera.

Trymer SmartClick

Jest to odmienne podejście w porównaniu z tym stosowanym w golarkach firmy Panasonic i Braun, które posiadają schowane trymery „przymocowane” do golarki.

Nie będę oszukiwał, ale dodatek ten nie jest w stanie zastąpić normalnego trymera do brody. Świetnie sprawdza się przy modelowaniu zarostu [wąsy, baczki], ale jeśli chodzi o cięcie grubych włosów, to jest już znacznie gorzej.

Ale, co najgorsze to cały ten mechanizm wymieniania głowicy i trymera jest moim zdaniem uciążliwy.

Dodatkowo oprócz trymera możesz dokupić wymienną szczoteczkę do oczyszczania twarzy. Działa coś jak peeling, szczerze nie jest to nawet złe. Próbowałem kilka razy i skóra po przejechaniu nią wydawała się naprawdę gładsza.

Szczoteczka do oczyszczenia twarzy

I jeszcze trymer do nosa. Nie muszę Ci chyba mówić do czego on służy.

Trymer do nosa

Stacja czyszcząca z systemem SmartClean

Stacja czyszcząca pełni kilka funkcji jednocześnie:

 • czyści
 • ładuje
 • smaruje
Stacja czyszcząca smartclean

Wykorzystuje ona jednorazowe wkłady wypełnione roztworem czyszczącym. Wraz z zakupem urządzenie jeden z nich otrzymasz w zestawie. Aby baza czyszcząca mogła działać, musisz podłączyć ją do zasilania przy pomocy tego samego zasilacza, jakiego używa się do ładowania golarki.

Naciśnięcie przycisku znajdującego się z boku stacji powoduje podniesie się jej do góry i odkrywa miejsce na wkład z płynem czyszczącym.

Wkłady z płynem do czyszczenia

Jeśli chodzi o sam proces czyszczenia, to efekt jest świetny. Głowica jest zawsze sucha i czysta. 

Nie mierzyłem dokładnie, ile trwa czyszczenie, ale wychodzi około kilkunastu minut.

Jeden kartridż powinien Ci wystarczyć na około 2 miesiące używania przy codziennym goleniu i czyszczeniu. Baza poinformuje Cię, jeśli płyn ulgnie wyczerpaniu. 

Wymiana wkładów z płynem

Cena jednego wkładu waha się w granicy 40 zł – zależy głównie od tego, jak duże opakowanie masz zamiar kupić. Najczęściej sprzedawane są w zestawach po kilka sztuk.

Jeśli chodzi o minusy stacji czyszczącej to, cóż… można powiedzieć, że:

 • koszty eksploatacji [wymiana wkładów]
 • błyszcząca powłoka ma tendencję do zbierania wszelkiej maści odcisków palców i kurzu
 • duży rozmiar, jeśli masz małą łazienkę, to może to stanowić problem
 • nie jesteś jej w stanie zabrać jej w podróż

Wygląd zewnętrzny

Model ten ma z przodu tylko jeden przycisk. Jak pewnie się domyślasz, chodzi o przycisk włączania golarki.

Przytrzymanie przycisku zasilania przez trzy sekundy aktywuje tryb blokady podróżnej.

przycisk włączania

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że poza jednym przyciskiem na przednim panelu nie ma niczego więcej. 

Ale jeśli przyjrzysz się dokładniej, zwłaszcza pod światło, to zobaczysz pionowy rząd diodek pełniących funkcje powiadomień [o tym poniżej].

Tył golrki nie zawiera niczego specjalnego. Zwykła czarna powierzchnia z kilkoma napisami o serii modelu, gdzie został wyprodukowany i tym podobne.

Na szczęście przez większość czasu i tak jest zakryty dłonią podczas golenia, więc nawet go nie zauważysz. Pokryty jest on twardą gumą, która ułatwia trzymanie golarki, gdy jest mokra.

Na samym spodzie golarki znajdziesz gniazdo ładowania, do którego możesz podłączyć ładowarkę.

Wyświetlacz z powiadomieniami

Główną część korpusu stanowi wyświetlacz, na którym możesz zobaczyć następujące symbole.

wyświetlacz z powiadomieniami
 1. symbol powiadomień – dioda zapala się, gdy w Twojej aplikacji znajduje się ważna wiadomość, po prostu otwórz aplikację na smartfonie i postępuj zgodnie ze wskazówkami
 2. tryb do skóry bardzo wrażliwej – golarka umożliwia Ci personalizację Swoich ustawienia golenia za pomocą aplikacji, do wyboru masz 4 opcje: XS [bardzo wrażliwy], S [wrażliwy], N [normalny]
 3. tryb do skóry wrażliwej
 4. przypomnienie o wyczyszczeniu golarki – dioda miga, aby przypomnieć Ci o wyczyszczeniu golarki, powinieneś robić to po każdym goleniu
 5. tryb blokady podróżnej – podczas podróży możesz zablokować golarkę, aby zapobiec jej przypadkowemu uruchomieniu, jak już wspomniałem, wystarczy, że przytrzymasz przycisk włączania przez 3 sekundy
 6. przypomnienie o odłączeniu zasilacza – pomimo, że golarka jest wodoodporna, to nie możesz z nią wejść pod prysznic, jeśli naciśniesz przycisk włączania podczas ładowania, zaświeci się lampka
 7. wskaźnik akumulatora – kiedy bateria jest naładowana w 100%, wskaźnik ładowania będzie świecić w sposób ciągły na biało, kiedy bateria jest praktycznie rozładowana, dioda miga na pomarańczowo [masz energii na jedno golenie], podczas ładowania lampka miga powoli na biało

Aplikacja mobilna GroomTribe

Aplikacja jest kompatybilna praktycznie ze wszystkimi telefonami, które mają możliwość ściągania aplikacji i funkcję Bluetootha.

aplikacja Groomtribe
Źródło: Google Play
 • pobierzesz aplikację
 • włącz golarkę oraz funkcję Bluetooth na smartfonie
 • otwórz aplikację i postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami, aby przeprowadzić parowanie – wystarczy, że zrobisz to raz, później za każdym uruchomieniem aplikacji połączenie będzie odbywało się automatycznie
 • telefon i golarka powinny być trzymane blisko siebie, aby utrzymać połączenie

Aplikacja została zaprojektowana, aby pomóc Ci znaleźć idealne golenie. Dzięki niej masz możliwość spersonalizowania ustawień golenia [XS, S, N] w zależności o wrażliwości Twojej skóry. 

Dodatkowo masz możliwość analizy Swojej historii golenia – szczerze mało przydatne, nigdy z tego nie skorzystałem.

Oprócz tego znajdziesz tam jeszcze wiele porad dotyczących golenia. Nie jest to nic odkrywczego i większość z tych informacji bez problemu możesz znaleźć na YouTube lub w wyszukiwarce, ale dla początkujących może okazać się przydatne.

Ładowanie baterii i jej żywotność

Golarka wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy. 100% naładowania gwarantuje 50 minut ciągłej pracy, co w przybliżeniu daje około 16 cykli golenia.

Czas ładowania baterii od 0 do 100% wynosi tylko 1 godzinę.

Golarka posiada również opcję szybkiego ładowania – 5-minutowe ładowanie umożliwia Ci wykonanie pojedynczego golenia.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 12/07/2024

Jak golić się golarką Philips S7970/26?

Prawdopodobnie najtrudniejszą czynnością jest zsynchronizowanie golarki z aplikacją mobilną [możesz przeczytać powyżej]. 

Jeśli uda Ci się to zrobić, to golenie samo w sobie sprowadza się do naciśnięcia jednego guzika.

 • przez pierwsze 3 tygodnie możesz nie uzyskać takiego golenia, jakiego oczekujesz, a Twoja twarz może doświadczyć nawet lekkich podrażnień, jest to normalne, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza golarka rotacyjna, Twoja
  broda i skóra będą potrzebowały czasu na dostosowanie, także nie zniechęcaj się pierwszym goleniem
 • aby włączyć golarkę, naciśnij przycisk włącz/wyłącz jeden raz, jeśli chcesz wyłączyć urządzenie, naciśnij ten sam przycisk jeszcze raz
 • jeśli masz dłuższy zarost [powyżej 3 dni], to zacznij od przycięcia brody dołączonym trymerem
 • przesuwaj golarkę po skórze ruchami okrężnymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i odwrotnie
 • postaraj się, aby każda głowica golącą miała kontakt ze skórą
 • wywieraj delikatny nacisk na skórę, nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ może spowodować to podrażnienia skóry
 • golarka może być używana zarówno do golenia na sucho, jak i na mokro
 • w przypadku golenia na mokro zawsze zaczynaj od zwilżenia twarzy wodą, następnie nałóż piankę lub żel do golenia na skórę, pamiętaj, aby najpierw namoczyć element golący letnią wodą [zapewnia lepszy poślizg], również w trakcie golenia często opłukuj golarkę

Czyszczenie golarki Philips Series 7000​

Golarkę powinieneś czyścić po każdym użyciu. Dzięki temu pozwoli Ci to na zachowanie optymalnej wydajności.

Jak już wspomniałem wcześniej, golarka posiada bazę czyszczącą – mogłeś przeczytać o niej w rozdziale powyżej. Szczerze nie musisz się o nic martwić, proces czyszczenia odbywa się automatycznie. 

Jedyne, o co musisz zadbać, to wymiana wkładów z płynem czyszczącym. 

Oczywiście, jeśli chcesz zaoszczędzić na płynie czyszczącym lub nie uważasz, że Twoja golarka potrzebuje aż tak dokładnego czyszczenia, to możesz zawsze skorzystać ze starej dobrej metody – wody kranowej.

Oto kilka porad, jeśli chodzi o czyszczenie pod bieżącą wodą:

 • włącz golarkę i opłucz element golący ciepłą wodą
 • następnie wyłącz golarkę i odłącz górną część elementu głowicy golącej od korpusu
 • opłucz komorę na włosy i głowicę golącą ciepłą wodą
 • ostrożnie strząśnij nadmiar wody i pozwól głowicy golącej całkowicie wyschnąć
 • podczas płukania elementu golącego woda może skapywać z dolnej części golarki, nie martw się, jest to normalne zjawisko, elektronika znajduje się w wodoodpornym korpusie wewnętrznym
 • nigdy nie osuszaj elementu golącego ręcznikiem, ponieważ może to prowadzić do jego uszkodzenia
Co jakiś czas [raz na miesiąc] będziesz musiał przeprowadzić bardziej dokładny proces czyszczenia. Jest to typowe dla golarek rotacyjnych. Musisz rozebrać cały element golący i wyjąć z niego ostrza, aby je wyczyścić.
 
Proces nie należy do najtrudniejszych, jest troche uciążliwy, ale w instrukcji znajdziesz świetny graficzny poradnik.

Golarka rotacyjna Philips Series 7000 S7970/26 - opinie użytkowników

Sprawdziłem opinie użytkowników na stronach internetowych, aby dowiedzieć się, jak golarka sprawdza się w praktyce.

Oto kilka pozytywnych komentarzy:

Golarka Philips 7000 to najlepsza golarka elektryczna, jakiej kiedykolwiek używałem. Nie odczułem żadnej różnicy między jej używaniem a maszynką na ostrza. Aczkolwiek odnosi się to tylko i wyłącznie do golenia na mokro przy użyciu pianki. Golenie na sucho nie jest złe, powiedziałbym, że jest wystarczające do tak zwanej pracy w biurze. Ale nie udało mi się uzyskać aż tak dobrej gładkości, no i niestety skóra czasami była trochę czerwona, jak bardzo mocno przyciskałem. Uwielbiam się golić pod prysznicem, maszynka sprawdza się świetnie. Bateria jest wręcz fenomenalna, zapewnia prawie godzinę golenia po pełnym naładowaniu, które trwa też godzinę. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to ta cała aplikacja. Szczerze uważam ją za bezużyteczną, a co gorsza wręcz uciążliwą, bo ma tendencję do tracenia połączenia z golarką.

Świetna golarka. W dużo rozsądniejsze cenie niż Series 9000, która jest niesamowicie droga. Zwłaszcza model Prestige. Szybko się ładuje i pozwala na długie golenie, coś około 1 godziny. Jest banalna w użyciu i naprawdę dobrze ślizga się po skórze, bez żadnego ciągnięcia lub szarpania. Baza czyszcząca jest miłym dodatkiem, ale zajmuje trochę miejsca w łazience, a przewód do ładowania nie należy do najdłuższych, także ciężko ja gdzieś upchnąć. Nie próbowałem aplikacji, ale na pierwszy rzut oka brzmi interesująco, ale i bez niej golarka radzi sobie na medal.

Wymieniłem swój model Series 6000 i muszę przyznać, że różnica jest odczuwalna. Moja stara golarka po prostu nie była w stanie, aż tak blisko golić. Dodatkowo trochę szarpała, a także była dość głośna. Series 7000 to przeciwieństwo tego wszystkiego. Gładko goli, ale co najważniejsze nie podrażnia mojej wrażliwej skóry, co jak na golarkę rotacyjną jest sporym osiągnięciem. Baza czyszcząca jest trochę głośna, ale da się przeżyć. Raczej nie używałbym jej przy śpiących domownikach, jak coś to ostrzegałem. Środek czyszczący całkiem ładnie pachnie, czuć go podczas golenia. Podsumowując, warta każdej złotówki.

Golarka rotacyjna Philips Series 7000 S7970/26 opinie użytkowników

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 12/07/2024

Oczywiście zdarzają się i negatywne komentarze:

Dostałem ją w prezencie od mojej żony i używam jej od około trzech miesięcy. Nie działa źle, ale wydaje mi się, że jest to przerost formy nad treścią. Zbyt dużo zbędnych bajerów i niepotrzebnie skomplikowana w użyciu. Pewnie jest to zamierzony efekt działu marketingowego. Od kilku lat używałem poczciwego modelu Philips Series 3000, który sprawdzał się świetnie. Czyszczenie odbywało się przy użyciu zwykłej wody z kranu, a nie drogiej i bajeranckiej stacji czyszczącej. Dodatkowo wkłady z płynem nie należą do najtańszych, a hałas, jaki generuje stacja, jest uciążliwy do tego stopnia, że moja córka narzeka na poranne golenia. Cóż nie mam wyjścia i muszę jej używać – prezent od mojej żony, ale wydaje mi się, że za tą cenę, to lekka przesada.

Czy powinienem dokonać zakupu?

Podsumowując…

To, co mi się podoba:

Co mi się nie podoba:

Gdzie kupić Philips Series 7000 S7970/26?

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 12/07/2024

Facebook
Twitter
Pinterest