Golarki Męskie Philips Ranking Najlepszych Modeli – Wszystko, co Musisz Wiedzieć Przed Dokonaniem Zakupu [2021]

Ponieważ czytasz ten artykuł, to zakładam, że już zdecydowałeś odnośnie do wyboru: golarka rotacyjna czy foliowa?

Ale pewnie nadal nie wiesz jaki model wybrać i dręczy Cię kilka pytań, takich jak czym różni się Series 7000 od 9000, jak golić się golarką rotacyjną i jak ją czyścić… 

Jeśli tak, to masz szczęście. 

Przed Tobą ranking najlepszych golarek Philips.

Szybki rzut oka na najlepsze modele

Philips Series 9000 Prestige najlepsza do 2000 złPhilips Series 9000 Prestige SP9863/14

 • Golenie: sucho i mokro
 • Baza czyszcząca: NIE
 • Ładowanie: indukcyjne [mata]

SPRAWDŹ CENĘ
Philips Series 7000 S7970 najlepsza do 1000 złPhilips Series 7000 S7970/26

 • Golenie: sucho i mokro
 • Baza czyszcząca: TAK
 • Ładowanie: przewodowe

SPRAWDŹ CENĘ
Philips Series 9000 S9031 najlepsza maszynka elektryczna Philips do 750 złPhilips Series 9000 S9031/12

 • Golenie: sucho i mokro
 • Baza czyszcząca: NIE
 • Ładowanie: przewodowe

SPRAWDŹ CENĘ
najlepsza golarka elektryczna do 500 zł Philips Series 5000 S5400Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06

 • Golenie: sucho i mokro
 • Baza czyszcząca: NIE
 • Ładowanie: przewodowe
SPRAWDŹ CENĘ
najlepsza do 200 zł Philips Series 1000 S1231Philips Series 1000 S1310/04

 • Golenie: na sucho
 • Baza czyszcząca: NIE
 • Ładowanie: przewodowe
SPRAWDŹ CENĘ
najlepsza golarka hybrydowa Philips OnebladePhilips OneBlade QP2530/20

 • Golenie: sucho i mokro
 • Baza czyszcząca: NIE
 • Ładowanie: przewodowe
SPRAWDŹ CENĘ

6 najlepszych maszynek do golenia Philips

1. Philips Series 9000 Prestige SP9863/14 - najlepsza w kategorii do 2000 zl

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Jeśli jesteś fanatykiem wszelkiej maści technicznych świecidełek i dodatkowo masz bardzo pojemny portfel, to właśnie znalazłeś odpowiedni dla Siebie model.

Philips S9000 Prestige to prawdopodobnie najskuteczniejsza golarka rotacyjna, jaką możesz w tej chwili dostać, jedynym problemem jest jej kosmiczna cena.

Model SP9863/14 wyposażony został w ostrza NanoTech – cecha unikatowa tej serii.  Ich struktura została wzmocniona nanocząsteczkami, które zapewniają niesamowitą bliskość golenia, jednocześnie redukując podrażnienia.

Wokół ostrzy znajdują się pierścienie SkinComfort pokryte metalicznymi pigmentami dzięki, którym golarka wręcz ślizga się po skórze.

Za golenie odpowiada czujnik BeardAdapt, który analizuje na bieżąco grubość Twojego zarostu i dostosowuje do niego moc golarki. Brzmi nieźle, ale jeszcze lepiej sprawdza się w praktyce. Golarka jest sobie w stanie poradzić nawet z tygodniowym zarostem

Jeśli i to nie przekonuje Cię do jej skuteczności, to co powiesz na możliwość wyboru spośród 3 trybów golenia.

 • sensitive – dokładne golenie dla skóry wrażliwej
 • normal – tryb do codziennego golenia
 • fast – w sam raz jeśli Ci się śpieszy

Model Prestige wyposażony został w specjlaną matę ładującą Qi, która pozwala na bezprzewodowe ładowanie golarki. Co ciekawe możesz na niej ładować inne urządzenia, które są zgodne z tym systemem. Niestety jest to jedyny sposób ładowania urządzenia, nie ma możliwości podłączenia jej do gniazdka za pomocą przewodu. 

Proces ładowania zajmuje do 3 godzin, a czas pracy na pełnej baterii to około 60 minut. Golarka posiada oczywiście opcję szybkiego ładowania.

Niestety model ten nie posiada stacji czyszczącej, co przy tej cenie jest trochę dziwne. Na szczęście jest całkowicie wodoodporna, a czyszczenie polega głównie na przemyciu jej pod bieżącą wodą. Co jakiś czas musisz rozebrać ostrza i wyczyścić je pojedynczo, jest to trochę uciążliwe, ale jak wspomniałem, robi się to rzadko – raz na kilka tygodni.

Do zestawu Philips dołączył precyzyjny trymer i szczoteczkę do oczyszczania twarzy[coś jak peeling, całkiem nieźle sprawdza się przed goleniem]. Mocuje je sie do uchwytu zamiast głowicy golącej.

Aby pomieścić te wszystkie elementy, dostajesz wysokiej jakości futerał podróżny.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

2. Philips Series 7000 S7970/26 - najlepsza w kategorii do 1000 zł

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Golenie nie powinno być udręka dla żadnego z nas. Jednak w przypadku mężczyzn z wrażliwą skórą często kończy się pieczeniem i podrażnieniami.

Na szczęście istnieją golarki, takie jak Philips Series 7000 S7970/26, które gwarantują komfortowe golenie bez poświęcania dokładności. Oczywiście świetnie sprawdzi się również w przypadku wszystkich rodzajów skóry, a nawet gęstszej brody i golenia głowy.

Model S7907 został wyposażony w ostrza GentlePrecisionPRO, które komfortowo przycinają płasko leżące włoski, a jednocześnie są w stanie poradzić sobie nawet z kilku dniowym zarostem.

Ostrza otoczone są pierścieniami SkinGlide, które zawierają tysiące mikrogranulek pomagających stworzyć gładszą powierzchnię golenia, dzięki czemu golarka łatwo przesuwa się po skórze.

Dodatkowo dochodzi możliwość wybrania specjalnego trybu dla skóry wrażliwej dzięki specjalnej aplikacji mobilnej GroomTribe, która łączy się z golarką.

Oczywiście w tej cenie golarka jest całkowicie wodoodporna [golenie na sucho i mokro]. Możesz jej używać z pianką lub żelem do golenia i wchodzić z nią pod prysznicem.

Maszynka posiada również świetny wyświetlacz LED z powiadomieniami dotyczącymi wybranego trybu golenia, stanu naładowania, konieczności wyczyszczenia golarki, blokadzie podróżnej, konieczności odłączenia od zasilacza.

Utrzymanie w czystości jest niezwykle łatwe dzięki stacji czyszczącej SmartClean, która pełni aż 3 funkcje: czyści, smaruje i ładuje golarkę.

Model zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym, w pełni naładowany [zajmuje to 1 godzinę] wystarcza na 50 minut bezprzewodowego używania.

No i oczywiście do tego wszystkiego dostajesz etui podróżne.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

3. Philips Series 9000 S9031/12 - najlepsza w kategorii do 750 zł

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Niemożliwe Seria 9000 tańsza niż Seria 7000. Cóż od momentu wprowadzenia nowej linii Prestige do Series 9000 starsze modele sporo potaniały. Dodatkowo model S9031/12 nie posiada stacji czyszczącej i stąd różnica w cenie.

Jednak jeśli chodzi o golenie, to nadal jest to golarka z najwyższej półki. Ostrza V-Track Precision poradzą sobie nawet z płasko leżącymi włosami o różnej długości. W głowicach znajduje się również system podwójnego ostrza Super Lift & Cut Action, który idealnie nadaje się na szyję i szczękę, gdzie uparte włosy zwykle wymagają wielokrotnego przejścia.

8-kierunkowe głowice ContourDetect idealnie dopsowują się do każdej krzywizny twarzy, czyniąc golenie nawet w miejscach trudno dostępnych, bezproblemowym. Poradzi sobie nawet z goleniem głowy.

Oczywiście golarka jest w 100% wodoodporna dzięki uszczelnieniu Aquatec. Dzięki czemu możesz wybierać pomiędzy goleniem na sucho i na mokro przy użyciu kremów do golenia i pianek. Wodoodporność przydaje się również ze względu na brak wspomnianej wcześniej bazy czyszczącej – wystarczy, że przepłukasz golarkę pod bieżącą wodą i po problemie.

W zestawie oprócz golarki znajdziesz nakładany trymer SmartClick, który mocuje się w miejsce głowicy golącej. Świetnie sprawdza się w przypadku niewielkich poprawek jak wąsy, czy bokobrody.

Golarka posiada świetnej jakości akumulator litowo-jonowy, który ładuje się w niecałą godzinę i wystarcza na 50 minut bezprzewodowego golenia. Jeśli i to nie wystarcza, to maszynka wyposażona została w tryb szybkiego ładowania.

Proces ładowania [3-poziomowy wskaźnik naładowania] możesz śledzić dzięki świetnemu wyświetlaczowi. Oprócz tego pokazuje on wskaźnik konieczności czyszczenia, niskiego poziomu naładowania i wymiany głowic.

Na sam koniec wypada wspomnieć o etui podróżnym.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

4, Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 - najlepsza w kategorii do 500 zł

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 to prawdopodobnie jedna z najbardziej zrównoważonych golarek, jeśli chodzi o jakość i cenę spośród wszystkich wymienionych tu produktów.

Mimo że nie należy do najdroższych, to zawiera wiele funkcji obecnych w dużo droższych modelach.

System ostrzy MultiPrecision unosi i przycina włosy, dzięki czemu zapewnia dość dokładne golenie za pomocą kilku ruchów.

Głowice mogą poruszać się w aż pięciu różnych kierunkach niezależnie od siebie, co pozwala urządzeniu dotrzeć do nawet trudno dostępnych obszarów.

Aby ułatwić Ci zadanie, maszynka wyposażona została w nakładany trymer, który pozwala modelować wąsy, baczki, a nawet skrócić długą brodę.

Uszczelnienie Aquatec pozwala na wybór pomiędzy goleniem na sucho, a na mokro przy użyciu żeli lub pianek do golenia. Możesz nawet wchodzić z nią pod prysznic.

Dzięki uszczelnieniu nie ma najmniejszego problemu z czyszczeniem. Sprowadza się one do przepłukania golarki bieżącą wodą, możesz ewentualnie dodać kroplę mydła w płynie.

Akumulatro litowo-jonowy wystarcza na 45 minut bezprzewodowego golenia. Pełne ładowanie trwa tylko 1 godzinę. Dodatkowo model ten został wyposażony w opcję szybkiego ładowania – 5 minut wystarczy na jeden cykl golenia.

Golarka wyposażona jest również w 1-poziomowy wskaźnik baterii i wskaźnik blokady podróżnej.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

5. Philips Series 1000 S1231/41 - najlepsza w kategorii do 200 zł

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Każdy z nas musi od czegoś zacząć. Jeśli szukasz golarki, która świetnie sprawdzi się jako model wprowadzający w świat golarek rotacyjnych, to w tej cenie Philips Series 1000 S1231/41 jest bezkonkurencyjny.

System CloseCut z zaokrąglonym profilem ostrzy powoduje, że płynnie przesuwają się po Twojej skórze, dodatkowo ostrza samoczynnie ostrzą się podczas każdego golenia, co gwarantuje Ci precyzyjne golenie za każdym razem.

Głowice mają możliwość wyginania się w czterech kierunkach, dzięki temu jest w stanie dopasować się do krzywizny twarzy.

Golarka zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym. W pełni naładowany akumulator wystarcza na 35 minut goleni, co daje około 10 cykli. Niestety, ale czas ładowania jest bardzo długi, wynosi on aż 8 godzin – model ładowany jest przewodowo. Przed rozpoczęciem golenia musisz zawsze odłączyć ją od zasilania.

Golarka posiada trymer, który nadaje się do modelowania baczków i niewielkiego zarostu.

Z innych niedociągnięć mogę wymienić możliwość golenia tylko i wyłącznie na sucho. Również czyszczenie odbywa się przy użyciu dołączonej do zestawu szczoteczki – nie można jej myć pod bieżącą wodą.

Ale jak za taką cenę, to i tak nie ma co narzekać.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

6. Philips OneBlade QP2530/20 - najlepsza golarka hybyrdowa

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 24/11/2021

Dla kogo:

Philips OneBlade QP2530/20 nie jest typową golarką jak wszystkie wymienione powyżej, to raczej coś pomiędzy jednorazową maszynką do golenia a trymerem.

Przez producenta nazywana golarką hybrydową 3w1.

Jest to urządzenie, które sprawdzi się idealnie, jeśli nie oczekujesz codziennego golenia na przysłowiowe “zero” i preferujesz nosić krótki lub dłuższy zarost.

Nazwa OneBlade pochodzi od pojedynczego ostrza, które stanowi połączenie szybko poruszającego się nożyka (200 ruchów na sekundę) z podwójnym systemem ochrony [żółte osłonki na krawędziach ostrza]. Dzięki temu możesz uzyskać komfortowe golenie – świetnie sprawdza się w przypadku osób z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień.

Ostrze pozwala Ci na wykonywanie 3 czynności takich jak: przycinanie, golenie i precyzyjne modelowanie krawędzi włosów każdej długości.

W zestawie znajdziesz trzy nasadki do przycinania [1, 3, 5 mm], które otwierają sporo możliwości modelowania.

Urządzenie jest wodoodporne, także bez problemu możesz używać go do golenia na mokro i na sucho. Jeśli chodzi o czyszczenie, wystarczy przemyć ją pod bieżącą wodą.

Również bateria jak na tą cenę prezentuje się bardzo dobrze. Pełny akumulator wystarcza na 45 minut ciągłej pracy po 8-godzinnym ładowaniu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Poradnik zakupowy - golarki rotacyjne Philips

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś jaką golarkę rotacyjną Philips wybrać, to mam nadzieję, że poniższy poradnik zakupowy Ci w tym pomoże.

Zalety golarek rotacyjnych

Oto kilka scenariuszy, w których maszynka rotacyjna sprawdza się lepiej niż golarka foliowa. 

Oczywiście dokonanie wyboru nie sprowadza się tylko do odhaczenia poniższych punktów. Każdy z nas ma inną skórę i lubi golić się po Swojemu. 

Także traktuj poniższe punkty jako ogólnie przyjętą wiedzę, która niekoniecznie może dotyczyć Ciebie.

Golarki rotacyjne działają lepiej w przypadku dłuższych włosów rosnących w różnych kierunkach

Jedną z sytuacji, z którymi większość maszynek ma spore problemy, jest przycinanie długich, płasko leżących włosów. Jeszcze gorzej jest, jeśli włosy te rosną w różnych kierunkach.

Włosy rosnące w różnym kierunku na brodzie

Ponieważ podczas używania golarki rotacyjnej stosuje się głównie nakładające się na siebie ruchy kołowe, ułatwia to włosom przebijanie się przez szczeliny w głowicy i w ostateczności ich przycinanie.

Dla porównania golenie maszynkami foliowymi sprowadza się do wykonywania ruchów w linii prostej, także dużo ciężej jest im podnieść włosy rosnące w różnych kierunkach.

Sprawdzają się lepiej jeśli lubisz golić się co kilka dni

Jak już wspomniałem przed chwilą, ze względu na konstrukcję i specyficzny sposób golenia golarki Philips zwykle działają lepiej przy dłuższych włosach na twarzy, niż ich foliowe odpowiedniki. 

Jeśli więc nie lubisz golić się codziennie, to golarka rotacyjna będzie świetnym wyborem.

Golarki rotacyjne pokrywają duże obszary i nadają się również do golenia głowy

Ponownie, ze względu na sposób, w jaki są używane, mogą stanowić świetną opcją dla mężczyzn, którzy potrzebują golarki elektrycznej, którą będzie można używać do golenia głowy.

Golarka rotacyjna głowice

Ponieważ poszczególne główki, z których składa się element golący, mogą się wyginać w różnych kierunkach, powoduje to, że maszynka łatwo dostosowuje się do kulistego kształtu głowy.

Golarki rotacyjne są wyjątkowo ciche podczas pracy

Golarki foliowe posiadają szybkie silniki oscylujące z bardzo dużą prędkością, co wytwarza uciążliwy dźwięk, podczas gdy golarki rotacyjne emitują jedynie niski szum.

Jeśli lubisz golić się z samego rana i nie mieszkasz sam albo masz małe dzieci, to pewnie będzie to dobry wybór.

Od razu muszę Ci powiedzieć, że po zakupie nowej golarki przez kilka dni możesz czuć lekki dyskomfort. Jest to stosunkowo normalne zjawisko.

Twoja skóra wymaga czasu, aby się przyzwyczaić. Możesz przeczytać o tym w instrukcji po zakupie maszynki. Zwykle trwa to do 2 tygodni.

 • poznaj wrażliwe obszary Swojej twarzy – większość z nas ma miejsca na twarzy, które są bardziej wrażliwe i podatne na podrażnienia, niż inne, jednym z nich jest szyja, która ma cieńszą skórę i jest lepiej unaczyniona, powinieneś zidentyfikować i zapamiętać te miejsca
 • zacznij golenie od wrażliwych miejsc – nawiązując do powyższego punktu, dobrze jest zacząć golenie właśnie od tych miejsc, zanim golarka się nagrzeje, dzięki temu zmniejszysz możliwość wystąpienia podrażnień skóry
 • nie przyciskaj zbyt mocno maszynki – używaj delikatnych ruchów i pozwól golarce zająć się przycinaniem, dzięki temu unikniesz niepotrzebnych podrażnień
 • jeśli możesz, to gól się na mokro – innym skutecznym sposobem uniknięcia podrażnień skóry jest użycie kremu, żeli lub pianki do golenia, jak najbardziej możesz golić się na sucho, zwłaszcza gdy się śpieszysz z rana i nie masz tyle czasu na poranną rutynę, ale zwiększasz ryzyko podrażnienia skóry
 • utrzymuj naładowaną baterię – im słabsza bateria tym słabiej goli golarka
 • nie zapomnij o pielęgnacji po goleniu – opłukaj twarz zimną wodą, aby usunąć resztki produktu do golenia i zamknąć pory skóry, następnie osusz twarz miękkim ręcznikiem, na koniec nałóż balsam po goleniu
 • czyść golarkę po każdym goleniu – golarka zapchana włosami i z pozostałościami kremu do golenia ma dużą słabszą wydajność i może prowadzić do podrażnień, niektóre golarki posiadają stację czyszcząca, w ich przypadku czyszczenie sprowadza się do włożenia golarki do stacji, jeśli model nie posiada stacji, to użyj kropli mydła i bieżącej wody

Na początku wspomniałem o zaletach golarek rotacyjnych. Oczywiście, jak zawsze nie ma róży bez kolców. 

Oto kilka wad:

 • nie są aż tak dobre dla wrażliwej skóry, jak golarki foliowe – jeśli masz skłonność do podrażnień skóry, ale nadal chcesz zakupić golarkę rotacyjną, pamiętaj o goleniu delikatnymi, okrężnymi ruchami i nie przyciskaj zbyt mocno golarki
 • golarki foliowe mają szybsze silniki – nie da się ukryć, że wpływa to na szybkość golenia, na plus można zaznaczyć, że dzięki wolniejszym obrotom są znacznie cichsze
 • golarki rotacyjne są trudniejsze do czyszczenia – nawet jeśli kupisz model ze stacją czyszczącą, to i tak co jakiś czas [najlepiej raz na miesiąc] będziesz musiał rozebrać głowicę i dokładnie wyczyścić nożyki, a następnie ponownie ją złożyć, nie będę ukrywał zajmuje, to trochę czasu i jest całkiem uciążliwe

Podsumowanie

Przy tak wielu golarkach głowicowych, jakie ma Philips do zaoferowania zakup idealnego modelu nie jest zbyt łatwy.

Mamy nadzieję, że ten ranking 6 najlepszych maszynek do golenia Philips pomoże Ci znaleźć model, który będzie Ci służył przez lata.

Poniżej jeszcze raz szybkie podsumowanie naszego rankingu:

 1. Philips Series 9000 Prestige SP9863/14 – najlepsza w kategorii do 2000 zl
 2. Philips Series 7000 S7970/26 – najlepsza w kategorii do 1000 zł
 3. Philips Series 9000 S9031/12 – najlepsza w kategorii do 750 zł
 4. Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 – najlepsza w kategorii do 500 zł
 5. Philips Series 1000 S1231/41 – najlepsza w kategorii do 200 zł
 6. Philips OneBlade QP2530/20 – najlepsza golarka hybyrdowa
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Spis Treści [Pokaż]