Maszynka do Golenia na Żyletki 6 Najlepszych Modeli – Opinie i Ranking [2024]

Przy tak wielu maszynkach do golenia na żyletki, znalezienie tej najlepszej staje się niesamowicie kłopotliwe i czasochłonne. Cóż masz szczęście, wykonałem całą pracę za Ciebie.

Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas ma inną kombinację doświadczenia, pojemności portfela, preferencji odnośnie do rozmiaru i wagi, itp.

Dlatego przed Tobą lista, która zaspokoi Twoje specyficzne potrzeby.

Edwin Jagger DE89 - zwycięzca rankingu maszynek do golenia na żyletki

Dla kogo:

Chociaż angielski producent ma bogatą gamę różnorodnych modeli, to DE89 jest prawdopodobnie najbardziej wyróżniającym się modelem. 

Dlaczego?

Po pierwsze jest to maszynka, która świetnie sprawdzi się w przypadku wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zacięć skóry. Korpus został świetnie zaprojektowany i charakteryzuje się doskonałą równowagę, co zawsze odgrywa dużą rolę w przypadku skóry z problemami. 

Podczas używania Edwin Jagger DE89 nie musisz wywierać dużego nacisku, co ogranicza liczbę pociągnięć i jeszcze bardziej redukuje podrażnienia.

Ale to nie jest jedyna zaleta, która charakteryzuje DE89.

Głowica jest zamknięta oraz dwustronna. Ta druga opcja daje gwarantuje, że maszynka sprawdzi się zarówno jeśli jesteś lewo- lub praworęczny.

Chromowane wykończenie o eleganckim wyglądzie gwarantuje wytrzymałość i długowieczność.

Model składa się z trzech osobnych części, które w razie potrzeby możesz bez problemu rozmontować, co ułatwiają czyszczenie lub wymianę części.

Model zapakowany jest w świetnie wyglądający czarny kartonik, w którym znajdziesz 1 darmową żyletkę. Dzięki temu możesz wypróbować maszynkę zaraz po zakupie.

No i zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, CENIE. Model możesz dostać już za około 100 zł, nie wierzysz, to kliknij poniżej i sprawdź.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Parker 66R - najlepsza maszynka TTO (motylkowa)

Dla kogo:

Większość maszynek obecnie produkowanych składa się z dwu- lub trzech elementów – oferują one bardziej klasyczny charakter i są łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji.

Cóż, jeśli szukasz czegoś innego, to Parker 66R jest maszynką dla Ciebie. Jest to przedstawiciel jednoczęściowych maszynek motylkowych, w których proces wymiany żyletki odbywa się poprzez obrotowy uchwyt otwierający miejsce na żyletki.

Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej i chromowana, co zapewnia ochronę przed korozją i wydłuża żywotność maszynki.

Parker to zdecydowanie najcięższy model ze wszystkich w tym rankingu. Ma to swoje plusy i minusy.

Połączenie dużego odstępu między ostrzami i większej wagi jest gwarancją niewiarygodnie dokładnego golenia, także jeśli preferujesz bardziej agresywne golenie, to będziesz zadowolony.

Jeśli jednak nie przepadasz za dużymi maszynkami i wolisz coś lżejszego, to niestety ten model nie jest dla Ciebie.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Muhle R41 - najlepsza maszynka z otwartym grzebieniem

Dla kogo:

Muhle R41 jest jedną z najbardziej agresywnych maszynek, jakie są dostępne na rynku. 

Raczej odradzałbym, jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę z goleniem. Może się to skończyć licznymi podrażnieniami i zacięciami przy goleniu.

Dodatkowo jej grzebień jest otwarty, a specjalny kąt ostrza również wykonano z myślą o doświadczonych użytkownikach.

Jej agresywność ma oczywiście swoje zalety – zapewnia niesamowicie dokładne golenie przy niewielkiej ilości pociągnięć.

Model R41 z zębatą krawędzią został zaprojektowany głównie z myślą o mężczyznach z gęstszym, grubszym zarostem. Świetnie sprawdza się w przypadku dłuższego zarostu – 3 dniowego

Pomimo dużej agresywności Muhle R41 jest stosunkowo lekka, moim zdaniem nawet trochę zbyt, ale nie zmienia to faktu, że jej wyważenie jest na najwyższym poziomie.

No i na koniec warto wspomnieć o świetnie wyglądającym chromowanym wykończeniu – zapewnia odporność na korozję, dużą trwałość i świetnie prezentuje się na półce w łazience.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Feather AS-D2 - jeśli pieniądze nie grają roli​

Dla kogo:

Jeśli naprawdę szukasz czegoś wyjątkowego i masz pokaźny portfel, to Feather AS-D2 z pewnością Cię zainteresuje.

Może i maszynka na pierwszy rzut oka nie wygląda na coś specjalnego, ale nie daj się zwieść. Jak wiele rzeczy pochodzących z Japonii charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem i funkcjonalnością. 

Wykonana ze stali nierdzewnej nigdy nie rdzewieje ani nie matowieje, a konstrukcja jest w stanie wytrzymać dziesiątki lat.

Model składa się z 3 części i posiada zamkniętą głowicą, co stanowi świetne rozwiązanie dla trochę mniej wprawionych w arkana golenia – nie jest aż tak agresywna, jak maszynki z otwartym grzebieniem.

Rączka jest nieco dłuższa i cięższa niż konkurencyjne modele. Jeśli masz małe dłonie, to może Ci to trochę przeszkadzać, ale jeśli jesteś przyzwyczajony do cięższych modeli, to będziesz w pełni usatysfakcjonowany.

Model zapewnia niezrównaną jakość golenia, zwłaszcza jeśli dołączysz do niego żyletki tej samej firmy [Feather Hi Stainless]. Jak już wspomniałem, jej łagodność wynika z minimalnej ekspozycji ostrza – jej ciężar wykonuje całą pracę za Ciebie bez dodatkowego nacisku.

Podsumowując, jeśli lubisz kupować, to co najlepsze i nie przeszkadza Ci wydanie prawie 1000 zł, to jest to maszynka dla Ciebie.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Merkur 23C - najlepsza dla początkujących

Dla kogo:

Maszynka to jedna z najbardziej bezpiecznych maszynka do golenia na żyletki jakie możesz kupić. Świetnie sprawdzi się jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę z goleniem żyletkami.

Wykonane ze znanej na całym świecie stali Solingen i wyprodukowane z najwyższymi standardam będzie służyła Ci przez bardzo długi okres czasu.

Merkur 23C to 3-częściowa maszynka do golenia z zamkniętym grzebieniem, charakteryzuje się większym ciężarem niż jej odpowiedniki.

Dodatkowy ciężar sprawia, że maszynka bez problemu przesuwa się po Twojej twarzy. Dzięki temu nie musisz przyciskać maszynki, aby uzyskać dokładne golenie. Rączka ma ziarnistą metalową teksturę, co ułatwia chwyt, nawet gdy jest pokryta woda i mydłem do golenia.

Merkur charakteryzuje się bardzo łagodną agresywnością i dlatego tak świetnie sprawdza się jak maszynka dla początkujących – jest w stanie wybaczyć dużo więcej niż maszynki z otwartym grzebieniem.

Jeśli nie chcesz zagłębiać się w świat golenia żyletkami, a szukasz czegoś, co nie zniechęci Cię do golenia po pierwszym razie, to Merkur 23C jest dla Ciebie.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Merkur Solingen Travel - najlepsza opcja dla podróżujących

Dla kogo:

Jeśli dużo podróżujesz, a nie masz zaufania do elektrycznych golarek, to jest to maszynka w sam raz dla Ciebie.

Co tu dużo pisać, typowy przedstawiciel rodziny Merkur złożony z trzech części, które możesz bez problemu rozkręcić i schować w dodatkowym skórzanym etui.

Niewielki rozmiar tylko w tym pomaga. 

Oczywiście jak przystało na maszynkę tej klasy, wykonana jest ze stali nierdzewnej i pokryta warstwą chromu – możesz spać spokojnie, na pewno nic jej się nie stanie podczas podróży.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 11/06/2024

Poradnik zakupowy - jaka maszynka do golenia na żyletki

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś jaką maszynkę do golenia na żyletki wybrać, to mam nadzieję, że poniższy poradnik zakupowy Ci w tym pomoże.

5 rzeczy, które powinieneś uwzględnić przed zakupem maszynki

Maszynki do golenia różnią się budową i to zarówno jeśli chodzi o grzebień [element, który zawiera żyletkę], jak i ilość części, z której składa się sama maszynka.

Projekt

Jeśli chodzi o rodzaj grzebienia, to możemy wyróżnić:

 • zamknięty grzebień – prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj ze względu na prostotę i bezpieczeństwo [redukują prawdopodobieństwo zacięcia], dolna część stanowi jednolitą całość, co zapewnia płaską powierzchnię golenia, w sam raz dla początkujących
zamknięty grzebień maszynki Merkur 23C
Merkur 23C
 • otwarty grzebień – zęby grzebienia przebiegają przez całą długość i nie ma jednolitego paska, który zapewniałby płaską powierzchnię golenia, ząbki umożliwiają naciągnięcie włosów w momencie golenia, świetnie sprawdzają się w przypadku dłuższego zarostu [nie zatykają się], niestety są bardziej agresywne niż ich zamknięte odpowiedniki
otwarty grzebień Muhle R41
Muhle R41

Jeśli chodzi o ilość cześci z jakiej składa się maszynka, to możemy wyróżnić:

 • maszynki jednoczęściowe (motylkowe, TTO – twist to open) – proces wymiany żyletki odbywa się poprzez obrotowy uchwyt, który otwiera grzebień, większość takich maszynek można zaliczyć do łagodnych i łatwych w użyciu
maszynka-butterfly-jednoczesciowa-parker-66e
Parker 66R
 • maszynki dwuczęściowe – jak sama nazwa wskazuje składają się z 2 części
 • maszynki trzyczęściowe – składają się z uchwytu z gwintem, grzebienia i górnej części głowicy, którą nakładasz na grzebień
Maszynka trzyczęściowa Feather AS D2
Feather AS D2

Cena

Ceny maszynek do golenia znacznie się od siebie różnią – od kilkudziesięciu złotych, nawet do 1000 zł – jeśli dopiero zaczynasz Swoją przygodę z goleniem i nie chcesz wydawać za dużo, to nie ma najmniejszego sensu wydawanie aż tak dużej sumy. 

Dodatkowo nie zawsze wyższa cena idzie w parze z wyższą jakością.

Uchwyt

Długość rączki maszynki do golenia jest również kwestią osobistych preferencji. Dłuższy uchwyt lepiej pasuje do większych rąk

Z kolei niektórzy uważają, że używanie maszynki z taka rączką jest niewygodne w porównaniu z maszynkami z krótszym uchwytem.

Waga

Waga maszynki do golenia różni się w zależności od modelu i marki. Niektórzy uważają, że cięższe maszynki zapewniają większą kontrolę i dokładniejsze golenie, gdyż ciężar maszynki wywiera większy nacisk na Twoją skórę.

Inni preferują lżejsze modele. Jeszcze raz wszystko zależy od Twoich preferencji.

Regulowane ostrze, a stałe ostrze

Większość maszynek do golenia ma stałe ostrze, co oznacza, że nie możesz regulować, jak bardzo jest ono odsłonięte. 

Niektóre firmy produkują jednak maszynki do golenia z możliwością regulacji.

8 pomocnych wskazówek, które uczynią Twój proces golenia bezproblemowym i przyjemnym

Jeśli dopiero zaczynasz, to na pewno będziesz potrzebował cierpliwości. 

Niestety używanie żyletek, to nie to samo, co maszynki systemowe Gillette. Także pamiętaj o poniższych poradach:

 • zacznij od przygotowania skóry – dokładnie umyj twarz przed nałożeniem dobrego kremu lub mydła, najlepiej przed goleniem wziąć gorący prysznic lub nałożyć na twarz gorącą ściereczkę, aby zmiękczyć zarost i otworzyć pory
 • nie używaj tępych żyletek – im ostrzejsze ostrze, tym łatwiejsze i dokładniejsze golenie
 • nie przyciskaj maszynki – nie martw się, nawet lekki nacisk zapewni Ci dokładne golenie, a przyciśnięcie najczęściej kończy się zacięciem lub podrażnieniami
pędzel i maszynka do golenia
 • zaczynaj od golenia z włosem – najlepiej, jeśli zaczniesz od poznania kierunku, w jakim rosną włosy, tak abyś wiedział, jak pociągać maszynką
 • naciągaj skórę – staraj się używać wolnej ręki, aby naciągnąć obszar, który golisz
 • 2-3 pociągnięcia wystarczą – jeśli dopiero zaczynasz, nigdy nie używaj więcej pociągnięć na tym samym obszarze, może się to skończyć podrażnieniami
 • nie zapomnij o częstym płukaniu – dzięki temu unikniesz zapychnia się ostrzy włosami i kremem do golenia
Facebook
Twitter
Pinterest