Jak Używać Trymera do Nosa [2024]

Nie da się ukryć, że włosy w nosie są bardzo uciążliwym i niezbyt estetycznie wyglądającym problemem, ale pełnią również ważną funkcję jako część naturalnego układu odpornościowego Twojego organizmu – także całkowite pozbycie się ich nie wchodzi raczej w grę.

Dlatego od czasu do czasu musisz je po prostu skrócić, a najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest użycie trymera do nosa.

Jak często powinieneś przycinać włosy w nosie?

Niestety nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. 

W dużej mierze zależy to od tempa wzrostu Twoich włosów. 

Ponieważ nie ma możliwości [przynajmniej ja o takiej nigdy nie słyszałem], aby obliczyć, jak szybko odrosną twoje włosy, to podanie jednej konkretnej odpowiedzi nie wchodzi w grę.

przycinanie wlosów w nosie

Mając to na uwadze, najlepiej będzie, jeśli na samym początku postanowisz, że będziesz pielęgnował Swój nos, co 2 tygodnie.

Jeśli po pewnym czasie zauważysz, że przed upływem tego okresu włosy zaczynają trochę wystawać, to skróć ten okres o kilka dni.

Jak w 3 łatwych krokach przyciąć włosy w nosie i uszach

Zanim zaczniesz, wybierz pomieszczenie [najczęściej będzie to łazienka] lub miejsce z dobrym oświetleniem, bardzo pomocna może również okazać się obecność lustra.

  • oczyść nos – ponieważ obecność jakichkolwiek zanieczyszczeń w Twoim nosie może zmniejszyć efektywność trymera, musisz zacząć od pozbycia się ich, zacznij najpierw od wydmuchania nosa w chusteczkę, następnie możesz zwilżyć kawałek wacika i użyć go do oczyszczenia obu nozdrzy
  • przemyj trymer – oczywiście nie muszę Ci przypominać, że powinieneś czyścić urządzenie po każdym użyciu, ale warto zawsze mieć 100% pewności i wyczyścić trymer pod bieżącą wodą [no chyba, że nie jest wodoodporny]
Głowica tymera do nosa
  • przytnij włosy – obsługa trymera nie należy do najtrudniejszych, sprowadza się do jego włączenia, aby zagwarantować najlepsze efekty, odchyl głowę do tyłu, dzięki czemu uzyskasz lepszy widok w lustrze, możesz nawet spróbować użyć palca, aby podnieść nos do góry 

Nie musisz się martwić, że przytniesz włosy zbyt krótko – trymer przycina wszystkie włosy do standardowej długości, czyli nie jesteś w stanie przyciąć ich krócej.

Przycinanie włosów w uszach wygląda bardzo podobnie. 

Zacznij od wyczyszczenia uszu – patyczki są najlepszym wyborem, ale uważaj, aby nie wkładać ich zbyt głęboko. To samo dotyczy trymera, włóż go tylko na kilka cm, jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort, to wysuń trymer.

Facebook
Twitter
Pinterest