Jak Używać Golarki Elektrycznej – Praktyczne Porady [2024]

Kluczem do dokładnego i wygodnego golenia jest opanowanie podstaw i trzymanie się ich. 

Golenie przy użyciu elektrycznej maszynki nie należy do zbyt skomplikowanych, ale warto pamiętać o kilku rzeczach.

Dzięki temu będziesz mógł golić się bez podrażnień i jednocześnie uzyskać gładką skórę.

Golenie golarką foliową - porady

Porady golenie golarką foliową
golarka foliowa

Golarki foliowe składają się z ostrych ostrzy, które poruszają się niezwykle szybko na boki za cienkim, perforowanym metalowym ekranem zwanym folią.

Włoski przechodzą przez perforacje w folii, a następnie są przycinane. Obecnie prawie wszystkie golarki zawierają trymer przeznaczony do przycinania dłuższych włosów.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu golisz się co trzy dni lub jeszcze rzadziej, to świetnym pomysłem przed goleniem jest przycięcie brody przy użyciu tego trymera.

Oto kilka porad, o których powinieneś pamiętać przy używaniu golarki foliowej.

Stosuj krótkie, kontrolowane pociągnięcia w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów, stosując bardzo niewielki nacisk

Jest to prawdopodobnie najważniejszy aspekt golenia golarką foliową.

Staraj się zawsze używać wolnej ręki, aby określić, w którym kierunku rośnie Twoja broda  – zawsze gól się w przeciwnym kierunku

Jeśli będziesz wykonywać ruchy w tym samym kierunku, w jakim rosną Twoje włosy, to gwarantuję Cię, że nie będziesz zadowolony z końcowego efektu.

Nie martw się kilka goleń i będziesz znać kierunek rośnięcia Swoich włosów na pamięć.

Używaj wolnej ręki do rozciągania skóry

Dzięki temu Twoje włosy będą stać prosto [ułatwia golenie], a także sprawi to, że skóra będzie bardziej napięta, minimalizując ryzyko podrażnienia.

Podczas golenia szyi możesz odchylić głowę do tyłu, podnosząc brodę do góry. Możesz także użyć języka, aby rozciągnąć skórę powyżej górnej wargi.

Prostopadłe golenie golark

Trzymaj maszynkę prostopadle do golonej powierzchni

Golarka działa najlepiej, gdy jest trzymana pod kątem 90 stopni i pozostaje w stałym kontakcie ze skórą.

Zmieniaj długość i kierunek pociągnięć

Zależy, to od kierunku wzrostu Twoich włosów i obszaru, który golisz.

Dłuższe włosy i stosunkowo płaski obszar [policzki] – możesz używać dłuższych pociągnięć, zwłaszcza jeśli kierunek włosa nie zmienia się zbytnio. 

Podczas golenia miejsc gdzie zmienia się kierunek wzrostu włosów, lepiej żebyś wykonywał krótkie pociągnięcia, stale dostosowując kierunek i nacisk.

Spróbuj odwrócić golarkę do góry nogami w trudnych miejscach

W przypadku golarek foliowych głowica goląca jest lekko nachylona w kierunku przedniej części golarki. Możesz obrócić golarkę podczas golenia tuż pod nosem.

Zaczynaj od szyi

Jest to najtrudniejszy i najbardziej podatny obszar na podrażnienia. Wymaga on większej uwagi i wysiłku, dlatego dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od niego.

Golenie golarką rotacyjną - porady

Porady golenie golarką rotacyjną
golarka rotacyjna

Golarka rotacyjna wykorzystuje okrągłe, obracające się ostrza schowane za metalowymi osłonami. Mają one otwory i szczeliny do przechwytywania krótkiego zarostu i dłuższych włosów, które są następnie przycinane blisko skóry przez wewnętrzne obracające się ostrza.

Techniki stosowane przy używaniu golarek rotacyjnych nieznacznie różnią się od tych używanych przy golarkach foliowych – wynika to z ich odmiennej budowy.

Używaj okrągłych, nakładających się ruchów, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

Dzięki temu golarka jest w stanie skutecznie przyciąć większość włosków. Nie zrozum mnie źle, nie oznacza, to że nie możesz stosować prostych pociągnięć. 

Są one mniej skuteczne.

Używaj niewielkiej siły nacisku i pozwól golarce wykonać większość pracy

Podczas gdy w przypadku golarek foliowych nieco mocniejsze naciśnięcie może Ci pomóc uzyskać dokładniejsze golenie, to w przypadku golarek rotacyjnych nie działa, to aż tak dobrze.

Dodatkowo nie są one aż tak wybaczające, jak golarki foliowe i mogą prowadzić do podrażnień skóry.

Pudelko balsamu po goleniu

Jeśli używasz kremu do golenia, pamiętaj o regularnym płukaniu golarki

Nadmiar piany i pozostałości włosków zatykają golarkę i mogą negatywnie wpływać na jakość golenia.

Podsumowanie - jak używać golarki elektrycznej

Nie martw się dojście do wprawy i uzyskanie dokładnego golenia na pewno będzie wymagać prób i błędów. Mam nadzieję, że opisane powyżej techniki pomogą Ci w osiągnięciu tej doskonałości znacznie szybciej.

Facebook
Twitter
Pinterest