Golenie Torsu i Brzucha – Poradnik [2024]

Nie da się ukryć, że depilacja klatki piersiowej nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń. 

Właściwy sposób golenia torsu pozostawia gładką i jedwabistą powierzchnię, ale niepoprawne postępowanie może prowadzić do skaleczeń, wrastających włosków, wysypki, podrażnień po goleniu i innych mniej lub bardziej nieprzyjemnych dolegliwości. 

Cóż, jeśli nadal nie wiesz jak się do tego zabrać, to masz szczęście. 

Przed Tobą prosty przewodniki, który nauczy Cię, jak prawidłowo pozbyć się niechcianego owłosienia z Twojego torsu i brzucha.

Czy powinienem golić klatkę piersiową?

Zanim przejdę do opisu postępowania, warto sobie najpierw odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Oczywiście ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

Podczas gdy wielu mężczyzn lubi gładko ogolony tors i plecy, wciąż są tacy, którzy wolą naturalny wygląd. 

To samo dotyczy kobiet. Są kobiety, które wolą mieć gładką klatkę piersiową u swojego mężczyzny. Jednak zawsze znajdą się takie, które wolą bardziej naturalny wygląd.

golenie torsu

Przy podejmowaniu decyzji o goleniu lub przycinaniu włosów na klatce piersiowej, nie zapomnij też o Swoim zaroście na twarzy. 

Gładko ogolona twarz dobrze wygląda z krótkimi włosami na klatce piersiowej lub całkowicie ogolonymi. Z drugiej strony dłuższa broda lepiej pasuje do bardziej naturalnego i owłosionego torsu.

Jak już wspomniałem wcześniej, w ostateczności decyzja należy do Ciebie.

Jak często powinienem golić klatkę piersiową?

Jeśli chodzi o golenie, to włosy odrastają znacznie szybciej niż na przykład przy woskowaniu. 

Dlatego, aby utrzymać gładki tors, dobrym pomysłem jest przygotowanie i przestrzeganie pewnej z góry ustalonej rutyny. 

Oczywiście częstość golenia klatki w ramach tej rutyny, będzie w dużej mierze zależała od tego, jak szybko odrastają Twoje włosy.

Zaplanuj Sobie na przykład, że na początku będzie golił się co 2 tygodnie, jeśli Twoim zdaniem włosy po tym czasie stają się zbyt długie, to skróć ten czas o kilka dni.

Jak ogolić klatkę piersiową w kilku prostych krokach

  • jeśli nie goliłeś włosów przez bardzo długi okres, to będziesz musiał je skrócić do bardziej sensownej długości, użycie maszynki do golenia na długich włosach kończy się zawsze tym samym, czyli podrażnieniami, najlepiej użyć do tego trymera wielofunkcyjnego ze specjalną nasadką do golenia ciała
  • najpierw sprawdź brodę na szyi, zarost nie powinien łączyć się z włosami na klatce piersiowej, przytnij włosy od miejsca tuż nad jabłkiem Adama, do końca szyi przy koszulce – najlepiej będzie, jeśli przytniesz włosy na sucho, mokre włosy mają tendencję do zlepiania się, co może zmniejszyć efektywność trymera
Skracanie włosów na klatce piersiowej przy użyciu trymera wielofunkcyjnego
  • nałóż dużą ilość kremu, żelu lub pianki [zależy od Twoich preferencji] na klatkę piersiową i inne miejsca, które chcesz golić [brzuch], dzięki temu ułatwisz poślizg ostrz i zmiękczysz włosy
Pianka do golenia przy depilacji klatki piersiowej
  • jeśli używasz zwykłej maszynki do golenia, to upewnij się, że ostrze jest ostre i czyste, dzięki temu zagwarantujesz Sobie komfortowe i gładkie golenie
  • rozpocznij golenie, używając krótkich, delikatnych i wolnych ruchów
  • po każdym pociągnięciu płucz ostrze, dzięki temu maszynka się nie zapcha
  • po zakończeniu golenia i usunięciu wszystkich niechcianych włosków dokładnie opłucz klatkę piersiową, najlepiej zimną wodą i nałóż jakiś balsam nawilżający, może być ten sam, którego używasz po goleniu
zimna woda po goleniu
  • pamiętaj, aby złuszczać skórę przynajmniej raz w tygodniu, aby zmniejszyć ryzyko wrastania włosów

Golenie brzucha

Wszystko, co przeczytałeś przed chwilą, tyczy się również golenia włosów na brzuchu. 

Czego potrzebujesz do golenia i przycinania włosów na klatce piersiowej

Jeśli nie chcesz inwestować zbyt dużo albo nie jesteś jeszcze pewny, czy golenie klatki piersiowej stanie się Twoją rutyną, to najlepszym wyborem będzie maszynka 3w1 Gillette Fusion Proglide Styler

Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie wielofunkcyjne, które dzięki 3 dołączonym nasadkom grzebieniowym pozwala Ci na skrócenie włosów na klatce piersiowej. 

Następnie może nałożyć ostrze Gillette Fusion Proglide i ogolić się na przysłowiowe „zero”. 

Dużą zaletą tego rozwiązania jest jego koszt, gdyż model ten można dostać już za mniej niż 100 zł. Nie wierzysz, to sprawdź sam.

Jeśli chodzi o piankę do golenia to już kwestia preferencji, mi osobiście najbardziej pasuje coś do skóry wrażliwej. Dzięki temu mam pewność, że zminimalizuję ryzyko podrażnień.

Jak już wspomniałem wcześniej, po goleniu możesz zastosować ten sam balsam, jakiego używasz do golenia twarzy. 

Ja osobiście preferuję żel aloesowy, dużo lepiej koi i łagodzi skórę, no i cena również nie odstrasza – kilkanaście złotych, to nie jest tak dużo.

Facebook
Twitter
Pinterest